Skomplikowane schorzenia oczu

Skomplikowane schorzenia oczu

W dzisiejszych czasach zmagamy się z różnymi chorobami, także ze skomplikowanymi schorzeniami oczu. Jedną z dość popularnych chorób oczu jest jaskra, choroba która może pojawić się nawet w młodym wieku, a jeżeli nie wykryjemy jej w porę, możemy nawet utracić wzrok. Warto zatem korzystać z regularnych wizyt u lekarza okulisty, badać wzrok nie tylko pod katem wad wzroku, ale również pod kątem występujących chorób oczu.

Jaskra – jakie objawy powinny nas zaniepokoić?

Codziennie przeciążamy swój wzrok, zbyt długim oglądaniem telewizji, zbyt długim korzystaniem z komputera, nie pozwalając oczom na zwyczajny kilkuminutowy odpoczynek. Zmęczone oczy zaczynają łzawić, często boli nas głowa, a wszystko wciąż zganiamy na przemęczenie i zbyt dużą ilość pracy. Warto zastanowić się czy bóle głowy i łzawiące oczy to nie objaw jakiejś poważnej choroby i udać się na wizytę do okulisty. Jaskra to właśnie choroba oczu, której pierwsze objawy zazwyczaj są przez nas niezauważane, przez co choroba po cichu postępuje.

Ważne jest kontrolowanie wzroku, częste wizyty u okulisty, aby nasze oczy jak najdłużej były zdrowe. Jeżeli zbagatelizujemy niepokojące objawy chorobowe oczu, możemy narazić się na długie leczenie i komplikacje, które prowadzą do nieodwracalnych zmian.

Operacje jaskry – technologia czyni cuda

Jaskra jest trudną do wyleczenia chorobą, a główną przyczyną jej występowania jest wzrastające w oku ciśnienie. Jeżeli jednak wcześnie zauważymy jakiekolwiek objawy, być może operacja jaskry nie będzie konieczna. Obecnie nowoczesne metody leczenia jaskry, do których zalicza się przede wszystkim laserowe leczenie jaskry, pozwalają na całkowite wyleczenie oka, w którym doszło do rozprzestrzenienia się choroby. Ostatecznością w leczeniu są operacje jaskry, które także odbywają się za pomocą specjalistycznych laserów, a jeżeli wymagają nacięcia chirurgicznego, jest to tylko niewielkich rozmiarów nacięcie, dzięki któremu zostaje usunięte wysokie ciśnienie śródgałkowe.

Już dziś zadbaj o swój wzrok, zapisz się na wizytę kontrolną u lekarza okulisty, a jeżeli widzisz niepokojące objawy, zgłoś je przy pierwszej wizycie, aby okulista mógł zlecić dodatkowe badania, właśnie pod kątem jaskry i innych zmian w oczach.

Dodaj komentarz