Odpowiedzialność w związku

Odpowiedzialność w związku

Na czym polega odpowiedzialność w związku? Czy jest to upewnianie się, że nie przydarzy nam się jakiś skok w bok? To na pewno też, ale na co dzień odpowiedzialność ma znacznie bardziej przyziemny wyraz i odnosi się do interakcji w ramach związku.

To zawsze kwestia interakcji

Poprzez odpowiedzialność w związku należy rozumieć z pozoru bardzo prosty fakt, że wszystko, co dzieje się w związku, ma miejsce na styku dwóch osób.

Dlatego jesteśmy odpowiedzialni nie tyle za nasze własne działania, co za sposób, w jaki przekładają się one na relacje pomiędzy partnerami.

Zauważą to już osoby odwiedzające portal randkowy. To, w jaki sposób rozwijają się znajomości inicjowane poprzez randki internetowe, w pierwszej kolejności zależy od naszego nastawienia, a nie od tego kim jest i co robi druga osoba.

Nastawienie pozytywne nie zagwarantuje związku, ale niemal na pewno zapewni nam udany wieczór.

Podobnie jest już w samym związku, gdzie poprzez odpowiednie nastawienie do drugiej osoby jeszcze nie wygramy głównej nagrody, ale będzie to bardzo ważny krok w kierunku pozytywnego rozwoju związku.

Z kolei wiele problemów może wyniknąć nie z realnych punktów zapalnych obojga partnerów, ale ze złego nastawienia do rozwiązywania problemów.

Dodaj komentarz