Nie opowiadaj o słabościach partnera

Nie opowiadaj o słabościach partnera

Jedną z najważniejszych wartości dodanych związku jest zawsze to, że możemy się przed drugą osobą otworzyć, opuścić gardę i wspólnie zająć się naszymi słabościami lub kompleksami.

To właśnie z tego względu trudno jest po rozstaniu zachować przyjacielskie więzi. Za dużo o sobie wiemy i za łatwo możemy się ranić, gdybyśmy chcieli to zrobić. W codzienności w związku też pojawia się z tym problem, ponieważ jest część osób, które nie mają przed rodziną czy bliskimi przyjaciółmi żadnych tajemnic.

Kiedy takie osoby są w związku i problemy ich partnerów stają się ich problemami, czasami okazuje się, że nagle te rzeczy wypływają do szerszego grona odbiorców.

Zaufanie w związku

Elementem, który jest w ten sposób podkopywany, jest zaufanie w związku. Zdarza się, że osoba, która to zaufanie narusza, w ogóle nie rozumie, o co ma się do niej pretensje. Przecież od zawsze sobie wszystko z siostrą mówią.

Albo on i jego kumpel znają się jak łyse konie i przy piwie gadają o wszystkim. Niezależnie od takich relacji, trzeba rozumieć, że związek to wspólnota wyższego szczebla i tutaj wszystko musi pozostawać tylko na niwie związku. W przeciwnym razie druga osoba się wycofa i związek stanie się niepełny.

 

Dodaj komentarz